Badanie sportowca? Odpowiedzialna i kompleksowa diagnostyka.

Badanie sportowca? Odpowiedzialna i kompleksowa diagnostyka.

Jak wygląda procedura badania?

Jest tak opracowana, żeby dobrze poznać stan Twojego zdrowia i w odpowiedzialny sposób określić ryzyka medyczne Twojego sportowego zaangażowania. Dlatego nasze badanie sportowe składa się z następujących czynności:

Diagnostyka posturalna to dogłębna ocena Twojego narządu ruchu. Od niej zaczynamy. Wykorzystując cyfrowe narzędzia pedobarograficzne, dokonujemy pełnego opomiarowania, uzyskując precyzyjne informacje o nacisku Twojego ciała na podłoże i stabilometrii określającej parametry balansu Twojego ciała, w odniesieniu do wartości wzorcowych. Potrzebujemy tej wiedzy niezależnie od Twojej aktywności, dlatego pomiary wykonujemy zarówno w pozycji statycznej, jak i dynamicznej, czyli podczas Twojego ruchu. Uzupełniamy ją pomiarem ruchomości stawów, szukając niechcianych ograniczeń w Twoich sportowych dokonaniach. I jeszcze ocena kręgosłupa, to element podporowy Twojego narządu ruchu i osłona rdzenia kręgowego. Kluczowy dla Twojej sportowej sprawności. Z tym pakietem wyników diagnostycznych możemy przejść do następnego badania :

Elektrokardiografia, czyli EKG. Ocena sprawności i rozpoznawania chorób serca tą metodą jest powszechnie znane i stosowane. Wiadomo również, że stosowanie tylko tego zabiegu diagnostycznego w jego podstawowej formie nie gwarantuje niezawodności badania. Elektrokardiogram może mieć prawidłowy przebieg przy schorzeniu sercowym jak i nieprawidłowy przy prawidłowym stanie klinicznym sportowca. I to jest powód, dla którego w naszej procedurze uzupełniamy diagnostykę o ocenę Twojego ryzyka nagłej śmierci sercowej. Kluczowy element w profilaktyce i ocenie ryzyka medycznego u Takich sportowych pasjonatów jak Ty. Dlatego w tej części badania sportowego stosujemy większą ilość odprowadzeń ( elektrod ) pozwalających na uzyskanie dokładniejszych przebiegów diagnostycznych, zestawianych z międzynarodowymi kryteriami, określającymi schorzenia zwiększające ryzyko lub prowadzące do nagłego zgonu sercowego. Nadszedł czas na kolejną diagnostykę :

Spirometria to ocena wydolności oddechowej. Badanie czynnościowe układu oddechowego pozwoli na określenie pojemności Twoich płuc. To właśnie od tego parametru zależy wydajność Twojego treningu oraz sportowej rywalizacji. Jednocześnie, dzięki diagnostyce spirometrycznej poznamy Twoje rezerwy wentylacyjne – być może podejmując odpowiednie działania, będzie stać Cię na jeszcze więcej sportowego wysiłku. I lepsze wyniki.

W tym miejscu w zasadzie posiadamy komplet wyników. Naszym celem nie jest jednak kolekcjonowanie parametrów, ponieważ na podstawie przeprowadzonej diagnostyki wskażemy jakie działania powinieneś wdrożyć, by jeszcze lepiej wykorzystać swój sportowy potencjał.

Czas zakończyć Twoją diagnostykę sportową, ale może chcesz nam zadać jeszcze jedno ważne pytanie:

CZY UZYSKAM ORZECZENIE LEKARSKIE DO WYKONANEGO BADANIA?

TAK, jeżeli jest ono niezbędne do realizacji Twojej sportowej pasji to do badania zostanie wydana KARTA SPORTOWCA z uzyskanym orzeczeniem lekarskim.

CZEGO POTRZEBUJEMY OD CIEBIE?

To podstawowe i aktualne wyniki laboratoryjne morfologii z OB oraz badania moczu. Zabierz je na swoją wizytę.

TERAZ JUŻ WIESZ.

Tak wygląda odpowiedzialne badanie. Diagnostyka sportowa nie stanowi kłopotliwego obowiązku. To cykliczne działanie, ograniczające ryzyka medyczne występujące podczas Twoich sportowych aktywności. To również doskonały sposób na wykluczenie pojawiających się przeszkód motorycznych i medycznych w Twoim sportowym rozwoju. W tym miejscu zapewne zadasz jeszcze ostatnie pytanie :

ILE TO KOSZTUJE?

Dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, badanie sportowe z orzeczeniem to specjalna propozycja programu Sportpak.pl. Za usługę płacisz 150 zł, ale przystępując do programu Sportpak.pl w ciągu 7 dni, ten koszt zwracamy na Twoje konto. Zawiłe? Nie trać czasu na zastanowienie, zadzwoń na podany numer a uzyskasz kompletną informację.

W przypadku sportowców dorosłych koszt diagnostyki sportowej to 199 zł. Jeżeli nie potrzebujesz orzeczenia.

Jeżeli jednak orzeczenie jest niezbędne to całkowity koszt usługi wynosi 249 zł.

ZAPRASZAMY !!!